Są to nasi członkowie, którzy wspólnie biegają i korzystają z możliwości spędzania wolnego czasu. Może znasz już jedno lub drugie?

Dennis

Spartan Race Germany Team Captain + Spartan Brand Ambassador 2021

Cześć, jestem Dennis i pochodzę z Rastatt w Badenii-Wirtembergii. Po tym jak w 2017 roku schudłem prawie 30 kg i obudziła się we mnie chęć biegania, kolejnym logicznym krokiem był, dzięki animacji kilku znajomych w 2018 roku, mój pierwszy Spartan Race: Munich. Spartan Race jest teraz dla mnie czymś więcej niż sportem, to sposób na życie, a w szczególności społeczność, która istnieje w takiej formie w prawie żadnym innym sporcie.

Instagram

Facebook

Markus

Urodziłem się w Austrii w 1978 roku i obecnie mieszkam w Wiedniu.

Zacząłem Spartan Race w 2019 roku i stało się to regularną częścią mojego życia. Oprócz zabawy z przeszkodami mogłem również poznać wielu przyjaciół i odkryć nowe wyzwanie dla mnie po ponad 20 latach gry w piłkę nożną.

Facebook

Instagram

Manuel

Spartan Race Germany Vize-Captain

Nazywam się Manuel Lauber i urodziłem się 25.10.1979 r. w Niemczech. Obecnie mieszkam we Friedrichshafen i zostałem wybrany jako Vice Kapitan Zespołu dla niemieckiego Spartan Race Team w 2021 roku.

Po dziesięciu latach w klubie Rock’n’Roll, latach fanfar i dłuższej przerwie, potrzebowałem nowego wyzwania. Jak każdy dobry pomysł, z zabawy i piwnego kaprysu ze znajomymi w 2017 roku wpadłem na pomysł, żeby pobiec Spartan Race Super w Oberndorfie w 2018 roku. Po tym, byłem w ogniu! Oprócz Trifecty 2019 zabrałem ze sobą kilka wirtualnych wyścigów w Coronie roku 2020. 2021 jestem już gotowy na mistrzostwa w Sparcie z drużyną Legii! AROO!!!

Facebook

Instagram

Viviana (Dulce)

Spartan Race Chile Captain + Spartan Race Captain of Captains

Cześć, mam na imię Viviana z Chile, ale wszyscy moi przyjaciele nazywają mnie Dulce co oznacza słodki 😊 Kocham OCR i bieganie z przyjaciółmi, nie jestem sportowcem wyczynowym i uwielbiam biegać z przyjaciółmi i pomagać sobie nawzajem przez przeszkody.
Jestem ambasadorem od 2017 roku, kapitanem drużyny Chile i kapitanem Kapitanów Świata 😊.

Facebook

Instagram

Alexander

Rok budowy 1989 z Poczdamu w kraju związkowym Brandenburgia.

Po latach uprawiania różnych sportów (imprezy biegowe, sztuki walki) trafiłem w 2018 roku na OCR (Tough Mudder), a w 2019 na Spartan Race. Od tego czasu jestem jak ogień i cieszę się, że mogę wspierać innych podczas biegu jako drużyna, a jako nauczyciel historii i geografii mogę być właściwie tylko dyżurnym drużynowym cwaniaczkiem 🙂

Facebook

Instagram

Chris

Hurrican Heat Finisherin

Witam, jestem Christin. Rok budowy ’86 i pochodzę z Dortmundu, jednak od 2007 roku mieszkam w Wiedniu i okolicach. Jestem uzależniony od OCR od 2018 roku. Ponieważ lubię przekraczać swoje granice i lubię różnorodność, zawsze staram się podejmować nowe wyzwania i pokonywać nowe dystanse. Należę do Legionu Gladius, ponieważ popieram ducha drużyny i uczciwość oraz wierzę, że wzajemne wsparcie może być bardzo ważne, szczególnie w sportach OCR.

Facebook

Daniel

Spartan Ultra Man

Nazywam się Daniel i przyjechałem z 38 lat stosunkowo późno do OCR; ale od razu zauważyłem, jak dużo jest zabawy. Odpowiednio (ze względu na moją figurę raczej „typ biegacza“) następnie całkowicie odwróciłem trening i odżywianie w ciągu następnych dwóch lat i odważyłem się w maju 2019 roku na IRON VIKING OCR z 42 km i 100 przeszkodami i ukończyłem to w 7h 17 minut, moje największe wyzwanie do tej pory. Dość poważny wypadek podczas weekendu Spartan Race Trifecta na początku września 2019 roku sprawił, że zrobiłem sobie przerwę do początku 2021 roku; teraz znowu atakuję i kilka wyścigów jest nadal w planie: uruchomić Mistrzostwa Świata Spartan Race Trifecta w Sparcie raz, ukończyć ULTRA VIKING z 60 km, a także Spartan Ultra w Scottish Highlands. Dla mnie, poza fizycznym i psychicznym wyzwaniem, duch zespołu i wspólne doświadczenie są zawsze na pierwszym miejscu. I jak powiedział kiedyś Leonidas I: „Czcij Spartanina u swego boku, okazuj mu szacunek – a on ci go odwzajemni!“.

Facebook

Carsten

Odkąd zostałem popchnięty do uruchomienia mojego pierwszego wyścigu z przeszkodami w 2016 roku (z całymi trzema dniami czasu na przygotowanie), utknąłem z nim. W międzyczasie ukończyłem ponad 40 biegów, organizowanych przez małych i dużych organizatorów w różnych zakątkach Europy. Większość biegów robiłem sam lub z bratem – wkrótce razem z Legion Gladius!

Jay

Ultra Man

Witam, jestem Jayakumar Tharmalingam (Jay). Zajmuję się OCR od 2013 roku do chwili obecnej. Kiedyś robiłem biegi szosowe na dystansie 5-10 km i całkowicie przestałem biegać, kiedy miałem wypadek.
To była na pewno dobra forma, ale także początek wielu dobrych rzeczy, które miały nadejść przez wiele kolejnych lat. Nie powiedziałbym, że to coś innego niż bycie adrenalinowym ćpunem, ponieważ uważam siebie za należącego do tej samej kategorii. Od tego czasu brałem udział w prawie wszystkich zawodach OCR, które po raz pierwszy były oferowane w Malezji, takich jak Viper Challenge, Spartan Race. Warrior Challenge i Mad Warrior. Wkrótce potem przyciągnęły mnie kraje sąsiednie i APAC, takie jak Singapur, by wziąć udział w Spartan i Viper Challenge, Filipiny – w Spartan Race, Indonezja – w Tough Mudder’s Half i Australia – w Tough Mudder’s Half i Full.

Pchnięcie do stawiania sobie większych wyzwań zaczęło się w 2016 roku, kiedy ukończyłem serię Viper Challenge z medalem Gold Cube, a następnie przeszedłem do 2 Spartan Trifecta w jednym roku wyścigowym. Moją jedyną motywacją w robieniu tego jest samozadowolenie z rozpoczęcia i zakończenia wyścigu, dążenie do poprawy siebie i mojego czasu w każdym wyścigu, na który się zapiszę. Jak dotąd, to działa idealnie dla mnie, jako że obecnie robię tylko wyścigi OCR dla grup wiekowych.

Moim najskrytszym marzeniem byłoby rywalizować z najlepszymi na świecie o miejsce na podium. AROO!

Momo

Witam, jestem Momo i jestem z Malezji. Moje motto życiowe brzmi: Nie ograniczaj swoich wyzwań, ale stawiaj wyzwania swoim granicom! Aroo!

Micha

Elite Man

Nazwisko: Michael Prutsch
Wiek: 29
Pochodzenie: Graz, Austria
Mieszka w: Warszawa, Polska

Pracuję w branży energii odnawialnej i jestem weekendowym wojownikiem.
Po kilku latach mieszkania na Tajwanie, ścigałem się w Malezji, Hong Kongu i na Tajwanie.

Najlepsze finisze to 2x podium SPARTAN Elite w 2020 roku, 2x podium SPARTAN AG w 2019 roku.

Po przeprowadzce do Polski, nie mogę się doczekać mojego pierwszego OCR poza lasem tropikalnym i rywalizacji w całej Europie.

Alberto

Witam, mam na imię Alberto, 1981 rok budowy i jestem z Wolfsberg w Karyntii. Mój pierwszy start w OCR miał miejsce w 2019 roku w St. Pölten. Od tego momentu narodziła się moja pasja do tego ekscytującego sportu i od tego czasu startuję w tak wielu wyścigach, jak tylko mogę. Cieszę się, że w przyszłości będziemy mogli ścigać się jako zespół. Aroo

Miklós

Cześć, jestem Miklós i pochodzę z Węgier. Moje hobby to bieganie, trail running i Spartan Race.

Beate

Witam, mam na imię Beate, urodziłam się w 1982 roku. Mieszkam z moją małą rodziną w Villach w Karyntii i tutaj dobrze się bawimy.Zacząłem z OCR w 2017 roku od jednego wyścigu, a od 2018 roku trzymam się Spartan Races. Mimo, że podczas biegów przeklinam co rusz Race (Kto zna myśl „Serio, zapłaciłem za to?“ albo „To już ostatnia górka teraz – 15 minut później – Ohhhh damn“), to nie mogę się od tego oderwać. Po prostu uwielbiam słuchać, jak ludzie z 40+ narodów przeklinają lub śmieją się, a ty rozumiesz każde słowo i dobrze się razem bawisz. Spartan po prostu się łączy. Więc następnym celem jest jeden lub dwa Spartan Ultra i nie mogę się doczekać startu z drużyną i dla drużyny Legion Gladius. Arooo

Michael E.

Cześć, jestem Michael i pochodzę z Brandenburgii. Oprócz Spartan Race możecie mnie znaleźć na kilku innych biegach.

Instagram

Youtube

Michael P.

Witam, mam na imię Michał, jestem już prawie starym wyjadaczem, urodziłem się 27.02.1972 r. Pseudonim Michback, bo zawsze wstaję i wracam. Po krótkim czasie uprawiania sztuk walki, ponad trzydzieści lat temu odnalazłem pasję do biegania, a konkretnie do półmaratonów, maratonów i mniejszych ultra. Po kilku problemach zdrowotnych i stwierdzeniu przez lekarzy, że nie mogę już dłużej występować, doczekałem się swojego pseudonimu. Szukałem nowego wyzwania i skończyłem ścigając się w OCR. Następnie w 2018 roku wkręciłem się w Spartana i zacząłem biegać w serii DACH. W tym roku, oprócz biegów w Niemczech i Austrii, zarezerwowałem bilet na Mistrzostwa Świata w Sparcie. Jestem graczem zespołowym, co udowadniam również w moim drugim hobby, czyli w straży pożarnej. W biegach startuję w serii Open, bo dla mnie liczy się przede wszystkim wspólne doświadczenie i udowodnienie sobie, że mogę dać radę. Jeśli podróż jest łatwa, cel jest bezwartościowy. Aroo

Aniko

Urodzony: 1985 w Wiedniu
Pierwszy wyścig OCR: Spartan St. Pölten 2019

Oprócz OCR, od 2020 roku moją wielką pasją są piesze wędrówki, tutaj lubię długie dystanse (marsz mamuta), powoli czuję się na siłach, aby dojść do 100 km na odcinku. Uwielbiam wyzwania i zawsze testuję swoje osobiste granice. Dla elastyczności i jako równowaga w stresującym życiu codziennym, jogi nie może zabraknąć. Moją drugą wielką pasją jest pieczenie. Rzadko można mnie spotkać podczas zajęć sportowych bez domowych słodkości.

Instagram

Willi

Pierwszy wyścig OCR: Spartan St. Pölten 2019

Z Austrii

Do biegów OCR przyszedłem po prostu przez moją wielką gębę, w godzinach wieczornych wkład TV o Oberndorf widziane i już wymknęło się „Hmmm, byłoby również czasy ciekawe“ – i tak losy potoczyły się tak, że dostałem od mojego partnera do 40. n miejsce startowe w St.Pölten 2019 jako prezent—bieg—groaned—-beendetund od tego ognia i płomienia.

Facebook

Willi

Z Malezji

Cześć, jestem Teo Wee Kee i pochodzę z Malezji. Możesz znaleźć mnie ścigającego się w Azji i nie mogę się doczekać, aby pokonać przeszkody razem z Tobą!

Barbara

Z Austrii

Cześć, jestem Barbara i nie mogę się doczekać, aby ścigać się z tobą. Razem jesteśmy silni, a razem OCR to jeszcze większa frajda.

Marcel

Pierwszy wyścig OCR: 2017

2019, Morzine we Francji. Tutaj wystartowałem w moim pierwszym Spartan Ultra i po pięciu kilometrach straciłem podeszwę w lewym bucie. Ale poddanie się nie było i nie jest dla mnie opcją, więc wspieram również moich kolegów z drużyny, aby osiągali swoje cele i wychodzili poza własną strefę komfortu.

Stefan

Pierwszy wyścig OCR: 2017

Mam na imię Stefan, jestem modelem 76er, z kilkoma szorstkimi krawędziami i zadrapaniami, których nabawiłem się w trakcie mojej egzystencji w tym sporcie. Mieszkam w Villach (Karyntia) z moją kochającą rodziną. Z OCR zacząłem współpracę w 2017 roku. Potem przyszły pierwsze Spartan Races, a od 2018 roku jestem uzależniony od tych biegów, to niesamowite, jak ciało i mózg reagują na te wyzwania. Wspaniałą rzeczą w Spartan Races jest to, że możesz je zrobić prawie wszędzie na tym pięknym świecie. Aaaaaaaaroooooooooo!!!!!! Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być częścią drużyny Legion Gladius. 

Thomas

Pierwszy wyścig OCR: 2017

Witam, mam na imię Tomasz. Pochodzę z Villach w Karyntii, ale od 2014 roku mieszkam w Wiedniu. Sporty siłowe zawsze były integralną częścią mojego życia. Szukając nowego wyzwania i czegoś innego, w 2017 roku po raz pierwszy wzięłam udział w Spartan Race na dystansie sprinterskim w St. Pölten. Od tamtego wyścigu zostałem ugryziony przez bakcyla OCR i biegów trailowych. Cieszę się na wiele wspólnych wyścigów. Aroo!

Pascal

Pierwszy wyścig OCR: 2017

Cześć, jestem Pascal, młodszy brat Marcela, i pochodzę z okolic Jeziora Bodeńskiego. Od 2017 roku startuję w OCR i od tego czasu odnalazłem też pasję do biegania. W przyszłym roku, oprócz OCR, skupię się bardziej na biegach ulicznych, ponieważ chciałbym zrobić Ironman, zwłaszcza na Hawajach. To samo dotyczy modeli SV Ultra i SR Ultra.

Max

Pierwszy wyścig OCR: 2017

W 2017 roku zostałem namówiony przez 2 kolegów z pracy na udział w Wildsau Dirtrun w Burgenlandzie i od razu zapragnąłem więcej. Tak więc, bez dalszych ceregieli, spędziłem miły weekend w Oberndorfie/Tyrol na Spartan Race z kilkoma znajomymi z tego samego rocznika. Od tego czasu uzależniłem się od wyścigów OCR i udało mi się już zdobyć trochę doświadczenia na różnych imprezach. Między innymi w Celtic Warroir, Predator Race, Red Bull All In i Red Bull Almauftrieb oraz oczywiście w tym czy innym Spartan Race. Poza szlakiem spędzam dużo czasu w górach, wędrując, jeżdżąc na rowerze górskim lub na via ferratach.

Bina

Witam, jestem Bina z Dolnej Austrii. Dzięki mojemu partnerowi poznałem smak OCR’s, chociaż tak naprawdę jestem mało wysportowaną osobą! Uwielbiam spokojne spacery i jazdę na rowerze! Niestety mam duże problemy z biodrem i jestem przez to nieco upośledzony…. Ale nawet ślimaki docierają do celu! Możesz zobaczyć, jak walczę – ale nigdy nie zobaczysz, że się poddaję!

Lena

Pierwszy wyścig OCR: 2018

Obaj jesteśmy bardzo szczęśliwi, że staliśmy się częścią Legii. Obecnie jesteśmy kapitanami drużyny Leonidas Lobos i Placido rozmawiał z Manuelem o tym, jak daleko możemy się tutaj zintegrować w przyszłości. Od 2018 roku biegamy razem jako para w Spartanraces w różnych krajach. Do tej pory biegaliśmy w Open Heat jako drużyna, aby wprowadzić ducha spartańskiego na trasie oraz wspierać i popychać się nawzajem. ……

& Placido

…. Chcemy również zainspirować innych ludzi do znalezienia równowagi poprzez Spartanrace, zejścia z kanapy, stania się częścią społeczności i doświadczenia wyjątkowego uczucia po ukończeniu biegu. Od 2020 roku jesteśmy również Amabasadorami Spartanrace w regionie EMEA, ponieważ biegi nie są dla nas tylko postawą, ale sprawą serca. Oprócz regularnych treningów lubimy poszukiwać szlaków w przyrodzie, wędkować i podróżować po krajach, aby zdobywać nowe wrażenia i doświadczenia.

Manuel M.

Pierwszy wyścig OCR: 2017

Jestem Manuel, a moi przyjaciele mówią do mnie Mani. Urodziłem się w 1979 roku i pochodzę z Kalsdorfu koło Grazu w Austrii. Startowałem w moim pierwszym Spartan Race w Wienerneustadt w 2018 roku po utracie około 20 kg. Dzięki wsparciu mojej żony i syna, udało mi się zdobyć moją pierwszą Trifectę przed ukończeniem 40 lat. Najtrudniejszym wyścigiem, w jakim do tej pory brałem udział, był SPARTAN Beast w Oberndorfie. Mój syn ma teraz 6 lat i również ukończył swój pierwszy Kids Race w Oberndorfie. Ponieważ lubię pracować w zespole, a Legion Gladius i jego członków miałem na celowniku od dawna, dołączenie do tego wspaniałego oddziału było tylko kwestią czasu. 

Anssi

Pierwszy wyścig OCR: 2017

Przez bardzo długi czas mieszkałem w Niemczech, a od kwietnia 2020 roku jestem w Austrii, w Ziemi Salzburskiej. Dołączyłem do OCR po tym, jak zacząłem regularnie trenować ponownie w 2017 roku po długiej przerwie od sportu i potrzebowałem bodźca, aby pozostać na piłce. Znalazłem ją podczas przygotowań do pierwszego Spartan Race. Poza OCR i bieganiem, uwielbiam piesze wędrówki (szczególnie w górach), funkcjonalny trening siłowy i wytrzymałościowy oraz zawsze lubię próbować nowych sportów. Podczas katorżniczych burpees na wyścigu możecie usłyszeć jak przeklinam w 3 językach 😉

Frank

Po 38 latach uprawiania sportów wytrzymałościowych (triathlony i OCR), cieszę się, że mogę utrzymać aktywny i zdrowy tryb życia, inspirując innych do wejścia, pozostania i powrotu do formy. Obecnie z zamiłowania zajmuję się coachingiem i prowadzę ośrodek plażowy na Filipinach.

A TUTAJ może być twoje imię, ośmielę cię!


JOIN US!

Czy chciałbyś zostać członkiem? Następnie wystarczy wysłać do nas wiadomość z krótkim tekstem informacyjnym i zdjęciem. Damy Wam znać jak najszybciej jak poszło!